Taniec cha cha

Cza cza (cha cha) - jest to bardzo rytmiczny taniec latyno-amerykańki jeden z wielu tańca towarzyskiego. Obok disco samby, najbardziej popularny taniec towarzyski, użytkowy, wykorzystywany na różnych zabawach tanecznych.


Taniec ten opiera się na kroku Chasse (chassis), kroku tańczonym do boku, polegającym na: odstawieniu nogi, dostawieniu drugiej nogi i ponownym odstawieniu nogi. W tańcu towarzyskim krok ten wykonywany jest płasko, bez podskakiwania, tak jak ma to miejsce przy wykorzystaniu tego kroku na zajęciach fitnesu czy tańcu o nazwie zumba. Cza cza (cha cha - taniec prostych nóg) charakteryzuje się tym że kroki taneczne wykonuje się prostując nogi (tzw. przeprosty), które bardzo podkreślają piękno kobiecych nóg. Drugi równie ważny krok, na którym opiera się ten taniec towarzyski to lockstep, w którym również tańcząc należy rytmicznie stawiać kroki prostując nogi.


Kursy tańca towarzyskiego, które prowadzone są w naszej szkole, pozwolą Ci nauczyć się tego tańca od podstaw poprzez proste figury do zaawansowanych choreografii. Na kursie tańca towarzyskiego pierwszego stopnia dla dorosłych, nauczycie się kroku podstawowego i prostych podstawowych figur.


© - Zawarte na stronie informacje chronione są prawem autorskim.Bezpłatne zajęcia z kartą Multisport i FitProfit
Bezpłatne zajęcia z kartą Multisport i FitProfit
Bezpłatne zajęcia z kartą OK System
Bezpłatne zajęcia z kartą OK System
Karnet to doskonały pomysł na prezent.
 Karnet to doskonały pomysł na prezent.
Promocja dla pasażerów MPK
Promocja dla pasażerów MPK